Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Informace pro návštěvníky

OTEVÍRACÍ DOBA:
PO-NE 9:00-18:00
Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou.


Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince a 7. září), vždy od 9 do 18 hodin. Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou. V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.

Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinni objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. 495 511 455, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

PRÁVĚ TEĎ JE NA BÍLÉ VĚŽI OTEVŘENO

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie Bílá věž Bílá věž Ceremoiál zvoníků pod Bílou věží 2018

08/09

Bílá věž vstupuje do páté sezóny od rekonstrukce

Bílá věž vstupuje do páté sezóny od rekonstrukce

Bílá věž je připravena na novou turistickou sezónu. Poslední dubnový den bude spuštěn nový prohlídkový program, tentokrát zaměřený především na děti.

Bílá věž pohádková, pod tímto názvem vstupuje královéhradecká dominanta do páté sezóny od rekonstrukce, ve které už brzy přivítá svého 150 000. návštěvníka. Tak jako předchozí prohlídkové programy, i ten pohádkový bude interaktivní a jistě zaujme nejen ty nejmladší. Společníkem při výstupu na ochoz bude každou středu a neděli až do konce září.
 
„Bílá věž je za denního světla vyhledávaným místem a její návštěva příjemným zážitkem. Když však šero začne kolem věže malovat stíny a pak nad ní převezme vládu tma, začnou se tu dít všelijaké věci. Letošní sezónní prohlídka proto nechává ožít pověsti spojené s Bílou věží, které si vyprávěly a vyprávějí generace Hradečáků. Legendární věžník, který tu choval kozu, bájný poklad, ukrytý v útrobách věže a další zkazky, které se neztratily pod nánosem staletí, tak ožijí v nové multimediální prohlídce. Společně s nimi se na Bílou věž vrátí strašidla - třeba polednice, která prý shazovala děti z ochozu. Ožije také pověst o kavce, prstenu a neštěstí jedné služky. Pojďme se bát - ale jen tak trochu, a zároveň se i něco dozvědět,“ říká Michal Šeba, jeden z autorů prohlídkového programu.

Novinkou jsou Komentované prohlídky s pohádkovou bytostí. Ta dětem představí nejen Bílou věž, ale i postavy a pověsti s ní spojené. První prohlídka se uskuteční 30. dubna od 16 hodin a průvodkyní bude polednice. Další pohádkové prohlídky budou jednou měsíčně o vybraných nedělích vždy od 14 hodin.
  • 12. května
  • 16. června
  • 7. července
  • 18. srpna
  • 8. září

Na 7. června od 17 hodin je pak připravena Výroční komentovaná prohlídka. V tento den tomu bude 445 let od položení základního kamene zvonice a strážní věže - budoucí Bílé věže. 

Vstupenky na všechny prohlídky jsou už nyní k zakoupení v síti HKpoint.cz a v hradeckých infocentrech. Mimo uvedené termíny lze pro skupiny a dětské kolektivy objednat pohádkové a klasické prohlídky na recepci Bílé věže nebo na telefonu 495 511 455. 

„V nabídce zůstávají i prohlídkové programy o historii města a věže a na multimediální monitory se vrátí i program věnovaný tradici českého loutkářství. Těšit se lze i na zvonění na zvon Augustin, Svítání na Bílé věži, ale i na stále populárnější noční výstupy.

Další novinky můžete sledovat na fb.me/bila.vez.

04/04

V sobotu 6.4. 2019 bude od 11.00-13.00 Bílá věž uzavřena

V sobotu 6.4. 2019 bude od 11.00-13.00 Bílá věž uzavřena

V sobotu 6.4. 2019 od 11.00-13.00 bude Bílá věž z důvodu svatebního obřadu pro veřejnost uzavřena.

Kontakt