Věž je od 18. 12. uzavřena

dominanta města Hradec Králové

Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Informace pro návštěvníky


Na základě vládních nařízení je Bílá věž od 18. prosince do odvolání uzavřena.


OTEVÍRACÍ DOBA:
PO-NE 9:00-18:00
Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou.

 


Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince), vždy od 9 do 18 hodin. Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou. V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.

Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. 495 511 455, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Vstup na věž je možné také darovat v podobě dárkové poukázky. Dárkové poukázky je možné zakoupit i na Svítání na Bílé věži a Zvonění na zvon Augustin. V nabídce máme taktéž „permanentku“ pro výhodnější opakovaný vstup.

Jako vzpomínku na návštěvu můžete v pokladně zakoupit drobné suvenýry a upomínkové předměty jako turistické vizitky a známky, pohledy, mince atd. 

---
Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu Bílé věže (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

Pro školy

Zde naleznete seznam prohlídkových produktů, které jsou vhodné pro školní kolektivy. Nejedná se pouze o komentované (i kostýmované) prohlídky Bílé věže, ale také o prohlídky historického centra nebo partnerské památky - dřevěného kostelíku sv. Mikuláše v Jiráskových sadech. Podrobnější informace budou zveřejněny v návaznosti na uvolňování protiepidemických opatření.

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie
ZVON AUGUSTIN
Po zvonění ČB 2020
SKLENĚNÝ MODEL BÍLÉ VĚŽE

15/12

Věž je od 18. 12. uzavřena

Věž je od 18. 12. uzavřena

V souvislosti s přechodem země do 4. stupně protiepidemického systému bude Bílá věž od pátku 18. prosince do odvolání uzavřena.

Ve dnech 15., 16. a 17. prosince zůstává Bílá věž přístupná od 11 do 18 hodin. Poslední vstupy jsou možné v 17 hodin.

Děkujeme za pochopení

23/03

Jarní fanfáry z Bílé věže

Jarní fanfáry z Bílé věže

Členové žesťového kvarteta Filharmonie Hradec Králové se rozhodli vyběhnout ven na Bílou věž a pro pozitivní začátek jara vám zahrát fanfáry pro potěchu duše.

A ani nemusíte nikam chodit! Každá fanfára pro vás bude živě– přímo z vrcholku věže - přenášena v této události:
facebook.com/events/1892665127553097/

Kdo, ale bydlí blízko Bílé věže, ať si otevřeno okno a pustí čerstvý vzduch s hudbou k sobě domů.

Jarní fanfáry zazní celkem třikrát:
  • v pondělí 29. 3. ve 12:00 hodin
  • v úterý 30. 3. ve 12:00 hodin
  • ve středu 31. 3. ve 12:00 hodinKontakt