21. a 22. června otevřeno až do 22 hodin

dominanta města Hradec Králové

Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Informace pro návštěvníky

OTEVÍRACÍ DOBA:
PO-NE 9:00-18:00
Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou.


Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince a 7. září), vždy od 9 do 18 hodin. Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou. V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.

Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinni objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. 495 511 455, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

PRÁVĚ TEĎ JE NA BÍLÉ VĚŽI OTEVŘENO

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie ZVON AUGUSTIN 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii Praporec hradeckých zvoníků

21/06

21. a 22. června otevřeno až do 22 hodin

21. a 22. června otevřeno až do 22 hodin

U příležitosti zahájení festivalové přehlídky Divadlo Evropských regionů prodlužujeme v pátek 21. a v sobotu 22. června otevírací dobu až do 22 hodin (poslední návštěvníci budou vpuštěni ve 21 hodin). Ideální příležitost vychutnat si západ slunce nad Hradcem. Těšíme se na návštěvu!

19/06

Červnové zážitky na Bílé věži

Červnové zážitky na Bílé věži

První červnový den připadá na sobotu a to znamená jediné. Bílá věž bude otevřena jak v denních, tak i večerních hodinách. Po delší odmlce tak můžeme při noční prohlídce opět zažít romantiku západu slunce z téměř 500 let staré památky. 
 
S tím souvisí i speciální komentovaná prohlídka 7. června od 17 hodin. Právě před 445 lety totiž začala královéhradecká dominanta růst. Další podobnou prohlídku plánujeme až za 55 let ;-)
 
Červnové zážitky tím ale nekončí. O třetím víkendu (15. června) se opět naskytne možnost pozorovat vycházející slunce. Pravda, první paprsky začnou malovat už před pátou ranní, ale za to vstávání to stojí. O den později (16. června od 14 hodin) si na své přijdou hlavně děti. Ty které se nebojí a chtějí se i něco dozvědět, ať si vyšlápnou na ochoz s naší upovídanou hradeckou polednicí. Takhle totiž Bílou věž určitě neznáte.
 
Komu už chybělo podmanivé Cééé zvonu Augustin, přijde si také na své. V červnu se rozezní hned dvakrát a opět lze být u toho
  • 9. června od 18 hodin - Slavnost seslání Ducha svatého
  • 28. června od 18 hodin - Výročí bitvy na Chlumu z roku 1866
 
Další novinky a zajímavosti z Bílé věže sledujte také na Facebooku.

Kontakt