Zpříjemněte si Den dětí na Bílé věži

dominanta města Hradec Králové

Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Informace pro návštěvníky

BÍLÁ VĚŽ JE OPĚT PŘÍSTUPNÁ VEŘEJNOSTI OD 13. KVĚTNA. PROZATÍM V REŽIMU OD STŘEDY DO NEDĚLE OD 10 DO 18 HODIN (POSLEDNÍ VSTUPY V 17 HODIN). OD 1. ČERVNA JE VĚŽ OTEVŘENA KAŽDÝ DEN OD 9 DO 18 HODIN (POSLEDNÍ VSTUPY V 17 HODIN)


OTEVÍRACÍ DOBA:
PO-NE 9:00-18:00
Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou.


Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince a 5. září), vždy od 9 do 18 hodin. Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou. V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.

Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. 495 511 455, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie Zvonění 24.12.2018 ZVON AUGUSTIN Po zvonění svatodušním

01/06

Zpříjemněte si Den dětí na Bílé věži

Zpříjemněte si Den dětí na Bílé věži

V pondělí 1. června bude poprvé k vidění zbrusu nový prohlídkový program na interaktivních panelech, tentokrát zaměřený na život a dílo velikána urbanismu Josefa Gočára. A protože bude v pondělí také Mezinárodní den dětí, budou mít v tento den děti do 18 let vstup za symbolickou jednu korunu. Osoba doprovázející dítě do 15 let platí vstupné dle ceníku, děti nad 15 let mohou vyrazit na Bílou věž za korunu samy.

13/05

Otevřeno od 13. května

Otevřeno od 13. května

Od 13. května bude Bílá věž opět přístupná veřejnosti. Prozatím v režimu od středy do neděle vždy od 10 do 18 hodin (poslední vstupy v 17 hodin).

Kontakt