Pro veřejnost zavřeno

dominanta města Hradec Králové

Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Informace pro návštěvníky

V souvislosti s přijatými vládními opatřeními proti šíření koronaviru bude Bílá věž od 12. října do odvolání pro veřejnost uzavřena.

OTEVÍRACÍ DOBA:
PO-NE 9:00-18:00
Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou.

 


Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince), vždy od 9 do 18 hodin. Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou. V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.

Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. 495 511 455, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie ZVON AUGUSTIN Po zvonění 7. září 2019 Ceremoiál zvoníků pod Bílou věží 2018

12/10

Pro veřejnost zavřeno

Pro veřejnost zavřeno

V souvislosti s vládními opatřeními proti šíření koronaviru bude Bílá věž od 12. října do odvolání pro veřejnost uzavřena.

10/09

PLOŠNÁ POVINNOST MÍT ROUŠKU UVNITŘ BUDOV PLATÍ I NA BÍLÉ VĚŽI

PLOŠNÁ POVINNOST MÍT ROUŠKU UVNITŘ BUDOV PLATÍ I NA BÍLÉ VĚŽI

Plošná povinnost nošení roušek (či jiných prostředků zakrývajících ústa a nos) ve veřejných budovách od 10. září se tyká i Bílé věže. Prosíme všechny návštěvníky, aby toto nařízení respektovali a vstupovali do objektu Bílé věže pouze s nasazenou rouškou. Děkujeme za pochopení a respektování nařízení.

Kontakt