Komentované prohlídky Bílé věže

dominanta města Hradec Králové

Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Informace pro návštěvníky


OTEVÍRACÍ DOBA:
PO-NE 9:00-18:00
Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou.


Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince a 5. září), vždy od 9 do 18 hodin. Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou. V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.

Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. 495 511 455, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie SKLENĚNÝ MODEL BÍLÉ VĚŽE Po zvonění 17. listopadu Zvonění 24.12.2018

22/06

Komentované prohlídky Bílé věže

Komentované prohlídky Bílé věže

Kromě komentovaný prohlídek s královnou Eliškou určených pro děti připravujeme i klasické komentované prohlídky Bílé věže. První z nich jsou plánované na 8. a 11. července. Další termíny budou přibývat dle zájmu. Vstupenky jak na klasické, s Eliškou, stejně tak jako jejich termíny jsou k nalezení a zakoupení v informačních centrech nebo z domu přes HKPOINT.

20/06

Bílou věží bude děti provázet královna Eliška

Bílou věží bude děti provázet královna Eliška

Po oblíbených kostýmovaných prohlídkách s polednicí provede letos věží malé návštěvníky o hodně vznešenější průvodkyně – samotná královna Eliška. S tou budou moci děti stoupat na ochoz o následujících sobotách: 20. června, 4. července, 29. srpna a 12. září vždy od 14 hodin. Jak ale sdělili provozovatelé památky, v případě zájmu veřejnosti nebude problém termíny rozšířit. Eliška dětem představí tak trochu jinou historii věže i jejího věnného města Hradec Králové. Přenese je do doby, kdy nedaleko stával královský hrad a vše bylo tak trochu odlišné. A pokud budou hodné, možná jim i sdělí, kde se ukrýval městský poklad. V nejvyšším patře věže pak děti pasuje na prince či princezny! 

Vstupenky za jednotnou cenu 70 Kč je možné zakoupit v předprodeji v infocentrech nebo z domova přes prodejní systém HKPoint.cz.

Ti, kteří mají zájem spíše o moderní historii, také nepřijdou zkrátka. Od 1. června totiž na interaktivních panelech běží program věnovaný Josefu Gočárovi, jehož stopa je v našem městě taktéž velice výrazná. Program se střídá s historií města a věže a společníkem při výstupu za výhledem bude v pondělí, ve čtvrtek a v neděli.
 

Kontakt