dominanta města Hradec Králové

Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Informace pro návštěvníky

OTEVÍRACÍ DOBA:
PO-NE 9:00-18:00
Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou.


Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince a 7. září), vždy od 9 do 18 hodin. Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou. V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.

Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. 495 511 455, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

PRÁVĚ TEĎ JE NA BÍLÉ VĚŽI OTEVŘENO

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie Ceremoiál zvoníků pod Bílou věží 2018 ZVON AUGUSTIN Zvonění na Štědrý večer

25/11

Vánoce na Bílé věži

Vánoce na Bílé věži

Vánoce se nezadržitelně blíží a nejinak tomu bude i na Bílé věži. Vánoční prohlídkový program spustíme o první adventní neděli 1. prosince. Tím to ale nekončí - stejně jako v minulém roce jsme si pro vás připravili vánoční putování a komentované prohlídky.

 
Kromě klasických prohlídek se tak můžete těšit na 
K Vánocům neodmyslitelně patří i stromeček. A teď přichází velká prosba. Rádi bychom jej ozdobili společně - ať už vyrazíte za výhledem z Bílé věže, nebo půjdete okolo, vezměte s sebou ozdobičku a pověste ji na n/váš stromeček. Zvláště si budeme cenit těch vlastnoručně vyrobených. :-) 
 
A Pokud stále tápete s výběrem vánočních dárečků, rádi pomůžeme následujícím tipem. Darujte “výstup na věž”. V nabídce pro vás máme následující poukazy
  • Permanentka na 4 + 1 vstup zdarma 
  • Poukaz na základní typ prohlídky
  • Poukaz na Svítání na Bílé věži
  • Poukaz na účast při Zvonění na zvon Augustin
Přejeme krásný před/vánoční čas a těšíme se Bíle věži na viděnou!

05/11

6. 11. - otevřeno od 10 hodin

6. 11. - otevřeno od 10 hodin

Z důvodu inventury bude ve středu 6. listopadu otevřeno od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

Kontakt