dominanta města Hradec Králové

Komentované prohlídky

Poznejte Bílou věž a blízké okolí jinak, zúčastněte se námi pořádaných komentovaných procházek či prohlídek – ať už těch pro děti nebo klasických. Nabídku i termíny průběžně aktualizujeme. Vstupenky k zakoupení v předprodeji v informačním centru na Eliščině nábřeží nebo formou eVstupenky přes www.hkpoint.cz.
 • 5. 12., 10:00 - Bílá věž s čertem (pro děti)

 • 5. 12., 14:00 - Bílá věž s čertem (pro děti) - vyprodáno

 • 11 12., 14:00 - Bílá věž s andělem (pro děti) - vyprodáno

 • 18. 12., 18:00 - Vánoční procházka Hradcem Králové (sraz u Bílé věže)

 • 19. 12., 10:00 - Putování za Ježíškem (venkovní procházka pro děti, sraz před Bílou věží) - vyprodáno

 • 21. 12., 18:00 - Komentovaná prohlídka Bílé věže

Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Informace pro návštěvníky

OTEVÍRACÍ DOBA:

BŘEZEN - ŘÍJEN ... PO-NE 9.00-18.00
LISTOPAD - ÚNOR ... PO-NE 10.00-18.00

Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou.

 

Při běžné návštěvě věže (nekomentované individuální prohlídky) bude nutné dodržovat následující režimová opatření:

 • zakrytá ústa a nos respirátorem
 • dodržování rozestupů
 • používání dezinfekce
   
Hygienická pravidla pro účast při Zvonění, Svítání nebo pro komentované prohlídky nad 19 osob (hromadné akce) naleznete na stránkách provozovatele Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti.Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince). Poslední vstup je možný 60 minut před zavírací dobou. V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.

Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. +420 734 711 142, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Vstup na věž je možné také darovat v podobě dárkové poukázky. Dárkové poukázky je možné zakoupit i na Svítání na Bílé věži a Zvonění na zvon Augustin (účast při zvonění). V nabídce máme taktéž „permanentku“ pro výhodnější opakovaný vstup.

Jako vzpomínku na návštěvu můžete v pokladně zakoupit drobné suvenýry a upomínkové předměty, např. turistické vizitky a známky, pohledy, mince, zvonečky, hrnečky atd. 

---
Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu Bílé věže (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

Pro školy

Níže naleznete prohlídkové produkty, které jsou vhodné pro školní/školkové nebo jiné dětské kolektivy. Nejedná se pouze o komentované (i kostýmované) prohlídky Bílé věže, ale také o prohlídky historického centra nebo partnerské památky – dřevěného kostelíku sv. Mikuláše v Jiráskových sadech.

 • Komentovaná prohlídka Bílé věže s pohádkovou bytostí – polednicí nebo královnou (vhodné pro děti školkového věku a 1. stupně základních škol); v předvánočním období možno absolvovat prohlídku s andělem/čertem
 • Poskládej si Hradec – interaktivní procházka po historickém centru (vhodné pro děti školkového věku a 1. stupně základních škol)
 • Komentovaná procházka po historickém centru (vhodné pro 2. stupeň základních škol)
Pro bližší informace nebo objednávky nás neváhejte kontaktovat na telefonu +420 734 711 142 nebo na e-mailu bilavez@adalbertinum.cz.

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie
ZVON AUGUSTIN
Po zvonění svatodušním
SKLENĚNÝ MODEL BÍLÉ VĚŽE

29/10

Bílá věž v závěru roku 2021

Bílá věž v závěru roku 2021

Pro velký zájem – a jako náhradu za zrušené březnové - přidáváme ještě jedno Svítání na Bílé věži v roce 2021. To se uskuteční netradičně v úterý 28. 12. od 7.56 hodin (sraz 15 minut předem). Vstupenky k zakoupení jako tradičně v informačním centru na Eliščině nábřeží nebo formou eVstupenky přes www.hkpoint.cz (https://www.hkpoint.cz/cs/mista-konani/6203-svitani-na-bile-vezi-2021).
 
A jaké další zážitky pro vás do konce roku chystáme?
 • 6. 11. Noční prohlídka
 • 17. 11. Zvonění na zvon Augustin
 • 4. 12. Noční prohlídka 
 • 5. 12. Komentovaná prohlídka s čertem (pro děti)
 • 11. 12. Komentovaná prohlídka věže s vánočním andělem (pro děti)
 • 18. 12. Komentovaná procházka vánočním Hradcem
 • 19. 12. Putování za Ježíškem (pro děti), venkovní akce
 • 21. 12. Komentovaná prohlídka věže
 • 24. 12. Zvonění na zvon Augustin
 • 28. 12. Svítání na Bílé věži
 
Předprodej vstupenek na zmíněné akce již běží na www.hkpoint.cz nebo bude brzy spuštěn. 
 
Připomínáme také drobnou změnu otevírací doby od listopadu 2021
 
listopad - únor
 • otevřeno denně ... 10-18 hodin (od 9.00 pouze pro předem objednané skupiny a školní kolektivy)
březen - říjen
 • otevřeno denně ... 9-18 hodin

Poslední vstupy vždy 60 minut před koncem otevírací doby.

Je však třeba upozornit, že prosincová otevírací doba dozná také dílčích změn a bude naopak prodloužena v návaznosti na program Vánočních trhů na Velkém náměstí.
 

12/10

Aktualizace otevírací doby Bílé věže od listopadu 2021

Aktualizace otevírací doby Bílé věže od listopadu 2021

Počínaje listopadem 2021 dochází k úpravě otevírací doby Bílé věže následujícím způsobem:

 • listopad-únor … pondělí – neděle 10.00-18.00
 • březen-říjen … pondělí – neděle 9.00-18.00
Poslední vstup je možný 60 minut před koncem otevírací doby.

V prosinci navíc dojde k dalším dílčím posunům v otevírací době, které budou navázány na program vánočních trhů na Velkém náměstí.

Kontakt