dominanta města Hradec Králové

Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Informace pro návštěvníky

OTEVÍRACÍ DOBA:
PO-NE 9:00-18:00
Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou.


Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince a 7. září), vždy od 9 do 18 hodin. Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou. V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.

Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. 495 511 455, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

PRÁVĚ TEĎ JE NA BÍLÉ VĚŽI ZAVŘENO

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie Po zvonění Bílá věž Po božohodovém zvonění s hosty

07/09

6. září otevřeno do 22 hodin....7. září zavřeno celý den

6. září otevřeno do 22 hodin....7. září zavřeno celý den

Víkendové Slavnosti královny Elišky s sebou přinášejí následující změny v otevírací době
  • pátek 6. září otevřeno od 9 do 22 hodin
  • sobota 7. září zavřeno celý den z důvodu přípravy večerního ohňostroje

26/08

Kombinované vstupné Bílá věž a kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech

Kombinované vstupné Bílá věž a kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech

Po náročné obnově otevřený dřevěný kostel sv. Mikuláše královéhradeckých Jiráskových sadech se stal partnerským subjektem Bílé věže. Proto se vstupenkou z věže získáte slevu 20 korun na komentovanou prohlídku dřevěného kostela. Slevu lze uplatnit do 30 dnů od návštěvy věže a za vstupenku ji proměnit přímo v kostele, nebo na pokladnách hradeckých infocenter. Sleva se nevztahuje na rodinné vstupné. Termíny komentovaných prohlídek naleznete ZDE.

Kontakt