dominanta města Hradec Králové

Otevírací doba


PONDĚLÍ-NEDĚLE ... 9:00-18:00

Drobné změny z důvodu naplnění kapacity nebo objednaných skupinových prohlídek vyhrazeny. Poslední vstup vždy 60 minut před koncem otevírací doby.

***

ZMĚNY A AKTUALITY: 
  • 18. 7. ... OTEVŘENO DO 17:30

Drobné změny z důvodu naplnění kapacity nebo objednaných skupinových prohlídek vyhrazeny. Poslední vstup vždy 60 minut před koncem otevírací doby.


Informace pro návštěvníky

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejího ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince). Poslední vstup je možný 60 minut před zavírací dobou.
V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.


Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. +420 734 711 142, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Vstup na věž je možné také darovat v podobě dárkového poukazu. Dárkové poukazy je možné zakoupit i na Svítání na Bílé věži a Zvonění na zvon Augustin (účast při zvonění). V nabídce máme taktéž „permanentku“ pro výhodnější opakovaný vstup. Poukazy a „permanentka“ je k zakoupení pouze osobně na pokladně Bílé věže.

Jako vzpomínku na návštěvu můžete na pokladně zakoupit i drobné suvenýry a upomínkové předměty, např. turistické vizitky a známky, pohledy, mince, zvonečky, hrnečky atd. 

---
Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu Bílé věže (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

Prohlídky na objednávku

Pro skupiny o minimálním počtu 10 osob lze objednat následující typ prohlídek: 
 

  • komentovaná prohlídka Bílé věže

  • komentovaná procházka po historickém centru Hradce Králové

  • komentovaná prohlídka kostela sv. Mikuláše


V případě dětských kolektivů lze prohlídku Bílé věže a města přizpůsobit věkové kategorii.


Pro bližší informace nebo objednávky (alespoň 48 hodin předem) nás neváhejte kontaktovat na telefonu +420 734 711 142 nebo na e-mailu bilavez@adalbertinum.cz.

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie
Po zvonění svatodušním
BOŽKŮV HODINOVÝ STROJ
Bílá věž

15/07

Zvonění u příležitosti 140 let od formálního zrušení pevnosti a prohlášení Hradce Králové svobodným městem

Zvonění u příležitosti 140 let od formálního zrušení pevnosti a prohlášení Hradce Králové svobodným městemVe čtvrtek 18. července uplyne 140 let od formálního zrušení pevnosti a prohlášení Hradce Králové svobodným městem! Z Bílé věže zazní hlas zvonu Augustin a připravili jsme pro vás i komentovanou procházku po širším centru, která přibližuje tuto strhující etapu královéhradecké historie.
 
  • Procházka – 18. 7., 15:00 (sraz účastníků se vstupenkou na Malém náměstí u reliéfu pevnosti)
  • Zvonění – 18. 7., 18:00 (sraz účastníků se vstupenkou nejpozději v 17:45 pod Bílou věží)
Vstupenky na obě akce zakoupíte tradičně přes HKPoint.

27/06

Odměna za vysvědčení - vstup pro děti do 15 let za 1 Kč

Odměna za vysvědčení - vstup pro děti do 15 let za 1 Kč

Tradiční akce u příležitosti konce školního roku je opět tu. V pátek 28. 6. zaplatíte za děti do 15 let vstupné pouze 1 Kč. (doprovod dle ceníku; neplatí pro školní a jiné kolektivy). Připomínáme také, že děti do 15 let musí mít dle návštěvního řádu s sebou dospělý doprovod.

Cestou na ochoz uvidíte:
  •  zvon Augustin,
  •  skleněný model věže,
  •  historické hodinové stroje,
a pak samozřejmě  krásný pohled na Hradec Králové a okolí. 

Vysvědčení netřeba, prostě se přijďte pokochat. Jen pozor, z důvodu zvonění na  zvon Augustin bude poslední vstup možný v 16:30. 

Kontakt


Fakturační adresa od 1. 7. 2024
Destinační společnost Hradecko, z. s.
Velké náměstí 34/42
500 03 Hradec Králové
IČO: 21445575, DIČ: CZ21445575