dominanta města Hradec Králové

Komentované prohlídky

Poznejte Bílou věž a blízké okolí jinak, zúčastněte se námi pořádaných nejen komentovaných procházek či prohlídek – ať už těch pro děti nebo klasických. Zaměření i termíny průběžně aktualizujeme. Vstupenky k zakoupení v předprodeji v informačním centru na Eliščině nábřeží nebo formou eVstupenky přes www.hkpoint.cz.
 • 4. 12., 10:00 - Bílá věž s čertem - vyprodáno

 • 5. 12., 16:30 - Bílá věž s čertem - vyprodáno

 • 10. 12., 14:00 - Bílá věž s andělem - vyprodáno

 • 18. 12., 14:00 - Bílá věž s andělem - vyprodáno

Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Informace pro návštěvníky

Aktuality a omezení:

 • 29. 11. ... Z kapacitních důvodů ZAVŘENO od 13.30 do 15.00
 • 30. 11. ... Z kapacitních důvodů OTEVŘENO od 11.30
 • 2. 12. ... Z kapacitních důvodů ZAVŘENO od 13.00 do 14.00
 • 3. 12. ... OTEVŘENO od 10.00 do 22.00 (poslední vstup možný ve 21.00)
 • 4. 12. ... OTEVŘENO od 11.00 do 14.00 (poslední vstup možný ve 13.00)

   


--- 
OTEVÍRACÍ DOBA:

BŘEZEN - ŘÍJEN ... PO-NE 9.00-18.00
LISTOPAD - ÚNOR ... PO-NE 10.00-18.00

---
Poslední vstup vždy 60 minut před zavírací dobou.

 

Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince). Poslední vstup je možný 60 minut před zavírací dobou. V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.

Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. +420 734 711 142, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Vstup na věž je možné také darovat v podobě dárkového poukazu. Dárkové poukazy je možné zakoupit i na Svítání na Bílé věži a Zvonění na zvon Augustin (účast při zvonění). V nabídce máme taktéž „permanentku“ pro výhodnější opakovaný vstup.

Jako vzpomínku na návštěvu můžete v pokladně zakoupit drobné suvenýry a upomínkové předměty, např. turistické vizitky a známky, pohledy, mince, zvonečky, hrnečky atd. 

---
Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu Bílé věže (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

Pro školy

Níže nabídku prohlídek, které jsou vhodné pro školní/školkové nebo jiné dětské kolektivy. Nejedná se pouze o komentované (i kostýmované) prohlídky Bílé věže, ale také o prohlídky historického centra nebo partnerské památky – dřevěného kostelíku sv. Mikuláše v Jiráskových sadech.

 • nekostýmovaná komentovaná prohlídka Bílé věže
 • komentovaná prohlídka Bílé věže s pohádkovou bytostí – polednicí nebo královnou (vhodné pro děti školkového věku a 1. stupně základních škol); v předvánočním období možno absolvovat prohlídku s andělem/čertem
 • komentovaná procházka po historickém centru (vhodné pro 2. stupeň základních škol)
Pro bližší informace nebo objednávky nás neváhejte kontaktovat na telefonu +420 734 711 142 nebo na e-mailu bilavez@adalbertinum.cz.

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie
ZVON AUGUSTIN
ZVON AUGUSTIN
SKLENĚNÝ MODEL BÍLÉ VĚŽE

04/11

Předvánoční komentované prohlídky pro děti

Předvánoční komentované prohlídky pro děti

Aktualizace: 

Všechny předvánoční prohlídky jsou vyprodané, děkujeme!

----

Stejně jako v minulých letech chystáme pro naše dětské návštěvníky speciální komentované prohlídky Bílé věže v předvánočním čase. Poznat příběh věže mohou buď s andělem nebo s čertem – toho se však bát netřeba.

Termíny prohlídek jsou následující:
 
Prohlídka s čertem
 • 4. 12. od 10.00 - vyprodáno
 • 5. 12. od 16.30 - vyprodáno
 
Prohlídka s andělem
 • 10. 12. od 14.00 - vyprodáno
 • 18.12. od 14.00 - vyprodáno
 
Vstupenky již brzy k zakoupení v informačním centru na Eliščině nábřeží nebo formou eVstupenky přes HKPOINT. Pozor, kapacita omezena, tak ať se na vás také dostane.
 

01/11

Platnosti dárkových poukazů

Platnosti dárkových poukazů

Důležité sdělení pro držitele dárkových poukazů vydaných před 23. 5. 2022 („béžová barva“). Pokud máte u sebe takovýto poukaz, prosíme o jeho uplatnění nejpozději do konce roku 2022 (není-li na poukazu uvedeno jinak). V opačném případě poukaz bez náhrady propadá. Od 23. 5. 2022 jsou v prodeji už pouze poukazy v bílém provedení (viz foto). Tyto nové poukazy mají platnost jeden rok od data nákupu.
 
Poukazy na základní typ prohlídky lze využít v rámci běžné otevírací doby, včetně pravidelných nočních prohlídek (1. sobota v měsíci), a to bez předchozí rezervace. Z důvodu omezené kapacity je naopak nutné provést závaznou rezervaci na účast při zvonění na zvon Augustin a na svítání na Bílé věži – bud přímo na pokladně Bílé věže, telefonicky nebo e-mailem. Všechny termíny naleznete výše na stránkách Bílé věže. Zároveň doporučujeme s rezervacemi nezahálet, termíny se rychle plní.
 
Děkujeme za pochopení a těšíme se na návštěvu.
 
 

Kontakt

Korespondenční a fakturační adresa
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.
Československé armády 300
500 03 Hradec Králové
IČO: 27472809
DIČ: CZ27472809