Z důvodu oprav bude Bílá věž od 2. do 31. října 2023 uzavřena. 


(zvonění na zvon Augustin 28. a 30. 10. 2023 se uskuteční)

 

dominanta města Hradec Králové

Otevírací doba

BĚŽNÁ OTEVÍRACÍ DOBA:

 • BŘEZEN - ŘÍJEN ... PO-NE 9:00-18:00
 • LISTOPAD - ÚNOR ... PO-NE 10:00-18:00

Poslední vstup vždy 60 minut před koncem otevírací doby.

---

ZMĚNY V OTEVÍRACÍ DOBĚ & AKTUALITY:
 • 25. 9. ... OTEVŘENO OD 13 HODIN (cvičení příslušníků HZS Královéhradeckého kraje)
 • 28. 9. ... OTEVŘENO OD 10:30 (zvonění na zvon Augustin)

 • BÍLÁ VĚŽ BUDE Z DŮVODU OPRAV OD 2. ŘÍJNA ZCELA UZAVŘENA

Poslední vstup vždy 60 minut před koncem otevírací doby.

Informace pro návštěvníky

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominatou města (72 m), z jejího ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Virtuální prohlídka Bílé věže

Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků (zavřeno 1. ledna, 24. prosince). Poslední vstup je možný 60 minut před zavírací dobou.
V případě zvonění na zvon Augustin nebo většího počtu čekajících návštěvníků může být věž uzavřena dříve. Mimo klasických interaktivních prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin.


Do prostor Bílé věže je zakázáno vstupovat se zvířaty, s jídlem a pitím, se zbraní a v celém prostoru věže včetně ochozu platí zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Z důvodu omezené kapacity nelze v pokladně věže uschovat dětský kočárek, kolo, koloběžku a podobné dopravní prostředky.

Děti do 15 let mají vstup povolen jen v doprovodu osoby starší 18 let.

Fotografování a pořizování obrazových záznamů je povoleno.

Vzhledem k umístění zvonu, hodinového stroje a dalším stavebním prvkům není v Bílé věži výtah a věž tudíž není bezbariérová.

Organizované skupiny nad 15 osob jsou povinny objednat svoji návštěvu v předstihu na tel. č. +420 734 711 142, e-mailem bilavez@adalbertinum.cz nebo osobně v pokladně věže. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. V případě většího počtu účastníků je tedy nutné skupinu rozdělit na více skupin a po prohlídce se vystřídat.

Vstup na věž je možné také darovat v podobě dárkového poukazu. Dárkové poukazy je možné zakoupit i na Svítání na Bílé věži a Zvonění na zvon Augustin (účast při zvonění). V nabídce máme taktéž „permanentku“ pro výhodnější opakovaný vstup. Poukazy a „permanentka“ je k zakoupení pouze osobně na pokladně Bílé věže.

Jako vzpomínku na návštěvu můžete na pokladně zakoupit i drobné suvenýry a upomínkové předměty, např. turistické vizitky a známky, pohledy, mince, zvonečky, hrnečky atd. 

---
Pro účely krátkodobého - cca 60 minut - pronájmu Bílé věže (svatební obřad apod.) je stanovena sazba 5000 Kč včetně DPH.

Prohlídky na objednávku

Pro skupiny o minimálním počtu 10 osob lze objednat následující typ prohlídek: 
 

 • komentovaná prohlídka Bílé věže

 • komentovaná procházka po historickém centru Hradce Králové

 • komentovaná prohlídka kostela sv. Mikuláše


V případě dětských kolektivů lze prohlídku Bílé věže a města přizpůsobit věkové kategorii.


Pro bližší informace nebo objednávky (alespoň 48 hodin předem) nás neváhejte kontaktovat na telefonu +420 734 711 142 nebo na e-mailu bilavez@adalbertinum.cz.

Co uvidíte

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné shlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829.
Galerie
Po zvonění 28. 8. 2021
Zvoníci zvonu Augustin
Zvonění 2020 Koniggratz 1866

12/09

Bílá věž bude z důvodu oprav po celý říjen uzavřena

Bílá věž bude z důvodu oprav po celý říjen uzavřenaHradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o. informuje občany a návštěvníky města, že z důvodu nutných oprav dojde v měsíci říjnu k úplnému uzavření Bílé věže. Královéhradecká dominanta se pro veřejnost uzavře v pondělí 2.října a návštěvníky opět přivítá ve středu 1. listopadu. O případném zkrácení nebo prodloužení uzávěry bude včas informováno na webových nebo facebookových stránkách Bílé věže.

V interiéru věže mezitím proběhne oprava omítky v 10. patře, servis a oprava osvětlení a nátěr dubových schodnic. Naplánována je také 2. etapa opravy audiovizuálních technologií. Ačkoliv bude věž stále uzavřena, všechny práce jsou rozvrženy tak, aby neovlivnily říjnová zvonění na zvon Augustin ve dnech 28. a 30. října.

Ve vybraných dnech (v závislosti na počasí) bude naopak otevřen kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech. Konkrétní termíny budou včas k nalezení na stránkách kostela https://www.kostelsvatehomikulase.cz/.

12/09

Nabídka práce na Bílé věži – hledáme stálého brigádníka na dlouhodobou spolupráci

Nabídka práce na Bílé věži – hledáme stálého brigádníka na dlouhodobou spolupráci
Požadavky na uchazeče:
 • úplné středoškolské vzdělání;
 • znalost angličtiny alespoň na komunikativní úrovni;
 • časová flexibilita, Bílá věž je otevřena celoročně každý den, občas i do pozdních večerních hodin.

Nový kolega/kolegyně by měl být spolehlivý, samostatný, komunikativní a s týmovým duchem. Předchozí pracovní zkušenost na obdobné pozici a provozu (historická památka, komentované prohlídky) vítána. 

Kromě Bílé věže nového kolegu/kolegyni zaučíme i v naší druhé památce – dřevěném kostelu sv. Mikuláše v Jiráskových sadech.
 
Životopisy a případné doplňující dotazy zasílejte na e-mail lucie.subrtova@hkinfo.cz. Uzávěrka přihlášek je 15. října 2023.
 

Kontakt

Korespondenční a fakturační adresa
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.
Československé armády 300
500 03 Hradec Králové
IČO: 27472809
DIČ: CZ27472809